Çavdır Meslek Yüksekokulu Eğitime Başladı (28.10.2011 09:40:00)Burdur İli Çavdır ilçesi Antalya-Denizli yolu kenarında 20.000 m2 lik alan üzerine kurulu olan 3.675 m2 büyüklüğündeki binası ile Çavdır Meslek Yüksekokulu 2011-2012 eğitim öğretim yılında faaliyete başlamıştır.  

 

20 bin metrekarelik büyük bir alan üzerinde kurulu olan okulun tüm masraflarının imece usulü ile karşılandığını anlatan Başkan Uysal, "Bu proje bizim en büyük hayalimizdi. Kampüs alanı için de 60 bin metrekarelik bir yer tahsis ettik." dedi.

 

Üniversite projesini hayata geçirmek için uzun uğraşlar verdiğini anlatan Başkan Mustafa Uysal, ilçede eğitim yatırımlarını hızlandırmak için bir dernek kurduklarını, bu derneğin faaliyetleri ile bu günlere geldiklerini ifade etti. Ancak bu okulun yapılmasında tüm çavdırlıların, beldelerinin, köylerinin, çavdır içinde ve dışında yaşayan iş adamlarımızın, eğitim gönüllülerinin maddi ve manevi desteği ile hayır dualarını esirgemeyen tüm dostlarımızın okulumuzun yapılmasında büyük emeği var.  Bizimkisi sadece yapılan işin önünde bulunmak. Çavdır ilçemiz daha iyi hizmetlere layıktir. Bizler ekip olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz .  Saygıdeğer halkımıza ve bizleri yalnız bırakmayan yardımsever vatandaşlarımıza sonsuz saygı ve şükranlarımı sunarım. 
 

 

Çavdır halkının yıllardır bu okulun açılmasını beklediğine dikkati çeken Uysal, yüksekokul ile ilçede canlanma olacağını vurguladı. Uysal, "Yüksekokulun açılmasında kendilerine destek veren Sayın YÖK Başkanımız Yusuf Ziya Özcan, Sayın Valimiz Süleyman Tapsız, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatçi ve Burdur Milletvekillerimize, özellikle Bayram Özçelik ve önceki Milletvekilimiz Mehmet Alp Bey'e teşekkür eder saygılar sunarım" dedi